Arka Gdynia S.S.A. 3:0 Pomezania Malbork

Zczuba.tv

Aktualności

Arka Gdynia S.S.A. 4-1 KS Gryf Słupsk S.A

• autor: dsidor, 2011-08-29 08:06

Pierwsza , dotkliwa porażka Gryfa Słupsk w obecym sezonie PLJ z Arka Gdynia 4-1(1-0). Rezultat zupełnie nie odzwierciedla sytuacji panującej na boisku.

Mecz rozgrywany w zagorzałej atmosferze , przy obecności licznych kontrowersji , które chcąc nie chcąc , w ogólnym rozrachunku wypaczyły losy spotkania.

Arka od początku spotkania realizowała swe założenia taktyczne tzn. agresywny , wysoki pressing na połowie przeciwnika , Gryf zaś preferował grę z wycofaniem.

Od pierwszych minut przewagę w posiadaniu piłki jak i jej rozgrywaniu możemy zapisać na konto gospodarzy.

Arka przeważa w sytuacjach podbramkowych , obywa się jednak bez sytuacji 100% dla obu ekip.

Dobiega 25-30 minuta , rzut rożny dla gospodarzy , ktory w efekcie zamieniony zostaje na bramkę , 1-0 dla Arki.

Bramka zdobyta głową.

Chwile póżniej na murawę pada Bartosz Ziobro. Patryk Zenik (Arka Gdynia) otrzymuję czerwoną kartkę za faul bez piłki. "Ziober" ukarany żótą kartką za... no własnie za co?

Arka Gdynia osłabiona gra w 10. Arka zmienia styl gry , brak pressingu ze strony gospodarzy , na połowie rywali.

Do końca 1 polowy spotkania ok. 10min. Arka kontroluje przebieg spotkania.

Gryf jednak dochodzi do "głosu" Artur Wojach w sytuacji sam na sam , uderza wprost w bramkarza , bez gola.

Zmarnowana szansa na wyrównanie , nadal 1-0. Arka atakuje , głównie podania prostopadłe sieją zament pod polem karnym słupszczan. Dwoją i troją sie stałe fragmenty gry dla gospodarzy. Brak jednak poważniejszyego zagrożeniem pod bramką Gryfitów.
Gryf konsekwentnie dąży do zmiany rezultatu , ze skraju pola karnego niebezpiecznie uderza Marek Karpiński., piłkę na rzut rożny paruje bramkarz gdynian.

Rzut rożny dla słuspkiego Gryfa , dorzuca Adam Baranowski , piłka mija bramkarza gospodarzy...

Bartosz Ziobro klatką piersiową kieruje piłke ku bramce , gol? Nic podobnego... piłkę zza lini bramkowej wybija gracz Arki , sędzia nakazuje grać dalej , błąd! "Gotują" się zawodnicy Gryfa , są przekonani ze piłka wpadła do bramki. Upomniany żółtą kartką zostaje Wojciech Luzak. Gramy dalej.

Doskonała okazja do zdobycia bramki. Koniec pierwszej połowy meczu.

W przerwie , kapitan - Daniel Sidor wraz ze sztabem szkoleniowym spekulują na temat zaistniałej sytuacji z trójką sędziowską. Rozmowa przypomina walenie grochem o ściane , sędziowie przystają przy swoim.

Po pierwszej połowie Arka Gdynia prowadzi 1-0 , Gryfici pozostawiają wiele zdrowia na boisku , 2-3 dogodne sytuacje bramkowe, nie przynoszą upragnionej bramki.

Na drugą połowę Gryfici wychodzą bez zmian.

Grę prowadzi Arka , Gryf kontruje , szuka wyrównania. Dochodzi 50min. Gryf atakuje pressingiem na połowie rywala , błąd popełnia stoper gdynian. Gryf stwarza relną szanse na bramkę wyrównującą , Daniel Sidor prowadzi piłke w obrebie pola karnego Arki , faul! Urazu doznaję Sidor , chwilowo poza boiskiem.

Rzut wolny 16m. Bartosz Stępień  wykonawcą stałego fragmentu gry.

Potężnie uderze w kierunku bramki , GOL! Bramkarz pozbawiony szans na obrone.

Gryf doprowadza do remis 1-1.

60' Pierwsza zmiana w drużynie przyjezdnych boisko opuszcza Artur Wojach w jego miejsce wchodzi Hubert Sawicki.

Kolejne minuty to ataki Arki , Gryf nie dopuszcza do klarownym sytuacji ze strony gdynian.

Stan 1-1 utrzymywał sie długo bo aż do 75min. Do chwili gdy dochodzi do zmiany,  Wojciech Luzak , co trzeba podkreślić w biegu opuszcza boisko. Sędzia bez upomnienia dla zawodnika , bez argumentacji swego postępowania , karze "Luziego" 2 żołtą kartką w rezultacie czerwoną , za opóźnianie gry. Nie dochodzi do zmiany. Gryf gra w osłabieniu. Gra toczy się dalej ,  Arka przeprowadza akcje lewą stroną boiska... akcję która w konsekwencji daje Arce 2 gola. Mamy 2-1. Gryf pogrążony w smutku nie odpuszcza , około 3min do końca meczu. Dochodzi jednak do kolejnej kontrowersyjnej sytuacji , czerwiń dla Mikołaja Kisielewskiego. Uznany później jako faul z wysoko , wyprostowaną nogą od tyłu. Fantazja , fantazja , fantazja... prowadzącego owe spotkanie arbitra.

Gryf w 9 stara się odmienić losy spotkania , nadaremno. Pada bramka na 3-1 dla Arki.

Doliczony czas gry i.. mamy juz 4-1. Gryf gra do końca , nie odpuszcza. Koniec meczu , rezultat bez zmian.

Gryf w fatalnych nastrojach opuszcza plac gry , nie wierzą w  zaistniałą sytuacje.

Pierwsza porażka słupskiego Gryfa w obecnym seoznie PLJ staje się faktem.

Nie ustanna walka do ostatniej minuty , nie daje upragnionych punktów. Gryf nie ma wyjścia jak zadowolić się tylko i wyłacznie godną postawą na boisku.

Skład podstawowy : Radosław Ziemianowicz , Damian Jęcek , Bartosz Ziobro , Bartosz Stępień , Grzegorz Nazaruk , Wojciech Luzak , Daniel Sidor , Adam Baranowski , Mikołaj Kisielewski , Artur Wojach , Marek Karpiński

Rezerwowi : Hubert Sawicki , Daniel Koperkiewicz , Patryk Gościłowicz , Dariusz Reut , Kamil Oblizajek , Jakub Mytych.

Kartki żółte : Bartosz Stępień , Bartosz Ziobro , Adam Baranowski.

Kartki czerwone : Wojciech Luzak (2 żółte) , Mikołaj Kisielewski.